„Fakt” liderem sprzedaży kioskowej, „DGP” przed „Rz”

Źródło:  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/fakt-liderem-sprzedazy-kioskowej-dgp-przed-rz

W październiku br. najpopularniejszym dziennikiem pod względem sprzedaży w kioskach pozostał „Fakt”. Prawie wszystkie gazety zanotowały spadki, a najwięcej straciła „Rzeczpospolita”. Z kolei jedynym wzrostem pochwalić się mógł „Super Express”.

Czytaj więcej...

POHiD: W ciągu roku nastąpi dwukrotna wymiana opakowań papierosów

Autor: dlahandlu.pl
Źródło: http://www.portalspozywczy.pl/papierosy-i-tyton/wiadomosci/pohid-w-ciagu-roku-nastapi-dwukrotna-wymiana-opakowan-papierosow,90928.html
 
Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji krytycznie odnosi się do potrzeby prac nad projektem rozporządzenia Ministra Zdrowia z 22 sierpnia 2013, zmieniającego rozporządzenie w sprawie badania zawartości niektórych substancji w dymie papierosowym oraz informacji i ostrzeżeń zamieszczanych na opakowaniach wyrobów tytoniowych z 24 lutego 2013.

Czytaj więcej...

Zakaz sprzedaży papierosów mentolowych za 8 lat

Autor: PAP

Źródło: http://www.portalspozywczy.pl/papierosy-i-tyton/wiadomosci/zakaz-sprzedazy-papierosow-mentolowych-za-8-lat,91979.html

Parlament Europejski opowiedział się we wtorek za wprowadzeniem w UE zakazu sprzedaży papierosów mentolowych dopiero za 8 lat oraz za utrzymaniem sprzedaży cienkich papierosów tzw. slimów. Teraz rozpoczną się negocjacje z krajami UE.

Czytaj więcej...

Hurtownicy przerażeni nową strategią sprzedaży British American Tobacco

Autor: portalspozywczy.pl
Źródło: http://www.portalspozywczy.pl/alkohole-uzywki/wiadomosci/hurtownicy-przerazeni-nowa-strategia-sprzedazy-british-american-tobacco,91344.html


Hurtowne boją się nowych zasad sprzedaży papierosów. Jak twierdzą dystrybutorzy zmiana zasad dystrybucji wyrobów tytoniowych sprawi, że w całym kraju na bruk pójdzie ponad 10 tys. pracowników - pisze gazeta.pl.

Czytaj więcej...

Dobre wiadomości dla handlu po głosowaniu nad dyrektywą tytoniową

Autor: pr

Źródło: http://www.portalspozywczy.pl/handel/wiadomosci/dobre-wiadomosci-dla-handlu-po-glosowaniu-nad-dyrektywa-tytoniowa,91991.html

Polska Izba Handlu z zadowoleniem przyjęła informację o dzisiejszym głosowaniu w Parlamencie Europejskim dotyczącym dyrektywy tytoniowej.- Pozostawienie na rynku papierosów slim, ośmioletni okres przejściowy na wycofanie ze sprzedaży papierosów mentolowych oraz zwiększenie ostrzeżeń zdrowotnych do 65 proc. (zamiast 75 proc. proponowanych przez Komisję Europejską) to dobra wiadomość dla polskich handlowców - uważa Maciej Ptaszyński dyrektor generalny Izby.

Czytaj więcej...

Pisma plotkarskie w czołówce najpopularniejszych tygodników w Polsce (top 65)

Autor: wirtualnemedia.pl

Źródło:  http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pisma-plotkarskie-w-czolowce-najpopularniejszych-tygodnikow-w-polsce-top-65#

W lipcu 2013 roku liderem średniej sprzedaży ogółem wśród wszystkich tygodników w Polsce był „Tele Tydzień”. Czołówkę zestawienia zdominowały pisma z segmentu yellow. Top 65 tygodników w raporcie Wirtualnemedia.pl.

Średnia sprzedaż ogółem tygodnika „Tele Tydzień” (Wydawnictwo Bauer) w lipcu 2013 roku wyniosła 803 040 egz. i w porównaniu do lipca 2012 roku była niższa o 9,60 proc. - wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Czytaj więcej...

Polska ponownie sprzeciwi się zakazowi mentoli w dyrektywie tytoniowej

Autor: PAP
Źródło:http://www.portalspozywczy.pl/alkohole-uzywki/wiadomosci/polska-ponownie-sprzeciwi-sie-zakazowi-mentoli-w-dyrektywie-tytoniowej,90991.html


Polska ponownie wyrazi swój sprzeciw wobec dyrektywy tytoniowej, a zwłaszcza wobec zakazu sprzedaży papierosów mentolowych, na co wstępnie zgodzili się ministrowie ds. zdrowia. Polska poruszy temat na radzie ministrów ds. konkurencyjności, którzy jednak nie decydują w tej sprawie.
 

Czytaj więcej...

Protest przeciwko drastycznej podwyżce akcyzy na wyroby tytoniowe

Autor: ŁR, portalspozywczy.pl

Źródło: http://www.portalspozywczy.pl/alkohole-uzywki/wiadomosci/protest-przeciwko-drastycznej-podwyzce-na-wyroby-tytoniowe,91413.html

W opinii Krajowego Stowarzyszenia Przemysłu Tytoniowego (KSPT), projekt ustawy okołobudżetowej przedstawiony do konsultacji społecznych zakłada – wbrew publicznym twierdzeniom Ministerstwa Finansów i wbrew decyzji rządu z 6 września br. o 5 proc. podwyżce akcyzy na wyroby tytoniowe w 2014 roku – blisko 10 proc. wzrost akcyzy. Branża tytoniowa alarmuje, że taki nadmierny wzrost akcyzy spowoduje dalszy spadek wpływów do budżetu i przypomina, że podwyżki podatku akcyzowego w ciągu ostatnich lat następują o wiele szybciej niż wynika to z naszych zobowiązań unijnych. KSPT apeluje także o wzmożone działanie wszystkich służb państwowych odpowiedzialnych za walkę z szarą strefą i nielegalnym rynkiem.

Czytaj więcej...

Branża tytoniowa: podwyżka akcyzy to utrata 15 tys. miejsc pracy

Autor: PAP
Źródło:http://www.portalspozywczy.pl/alkohole-uzywki/wiadomosci/branza-tytoniowa-podwyzka-akcyzy-to-utrata-15-tys-miejsc-pracy,90820_1.html


Podniesienie akcyzy na wyroby tytoniowe rozszerzy szarą strefą produkcji papierosów stwarzając ryzyko utraty pracy 15 tys. osób - uważa Związek i Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP).
 
 "Rząd podwyższając zbyt szybko akcyzę i dociskając podatkowo największy segment papierosów tanich, prowadzi do wzrostu szarej strefy, stwarzając ryzyko dla kolejnych 15 tys. pracowników zatrudnionych w tym sektorze" - wynika z raportu przedstawionego w poniedziałek przez ZPP.

Czytaj więcej...

Rząd zdecydował o podwyżce akcyzy na mocne alkohole i papierosy

Autor: PAP
Źródło: http://www.portalspozywczy.pl/alkohole-uzywki/wiadomosci/rzad-zdecydowal-o-podwyzce-akcyzy-na-mocne-alkohole-i-papierosy,91701.html
 
W przyszłym roku palacze więcej zapłacą za papierosy, a amatorzy mocnych trunków m.in. za wódkę. Na obecnym poziomie zostaną natomiast płace w budżetówce. To efekt zmian przewidzianych w przyjętym w środę przez rząd projekcie ustawy okołobudżetowej.
 
Jak poinformowało w środę Centrum Informacyjne Rządu, projekt ustawy okołobudżetowej jest ściśle związany z projektem ustawy budżetowej na 2014 r. "Zawarte w nim rozwiązania mają charakter komplementarny i dopełniają przyszłoroczny projekt budżetu, zapewniając jego prawidłową realizację" - napisano.

Wzrośnie akcyza na używki. Rząd założył, że podatek na alkohol etylowy wzrośnie o 15 proc. Według rządu spowoduje to podwyżkę ceny półlitrowej butelki wódki o mocy 40 proc. o ok. 1,80 zł. Projekt przewiduje też 5-proc. wzrost akcyzy na wyroby tytoniowe i susz tytoniowy.